Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Akcja „Lato z SLD” w województwie pomorskim trwa!

dodano 2015-07-17 09:46 w kategorii: Wojewódzkie

Posłowie i działacze SLD przyjechali na Pomorze prosto z Płocka i Ciechocinka. Ich pierwszym przystankiem był Malbork, potem Gdańsk, Gdynia, Władysławowo i dalej na  Pomorze Środkowe do Słupska, Ustki, Łeby i Rowów.  W niedzielne przedpołudnie czerwone busiki SLD z hasłem „Masz dość – chodź z nami” przybyły do Malborka na Żuławach. Wysiedli z nich posłowie SLD m.in. Dariusz Joński, Wincenty Elsner i Artur Ostrowski oraz wiceszefowa partii prof. Joanna Senyszyn. Spotkanie na malborskim deptaku obfitowało w rozmowy z wyborcami, rozdawanie ulotek dotyczących kampanii referendalnej oraz, jak to dziś bywa coraz częściej, wspólne fotografie. Z Malborka, pożegnawszy największą na świecie ceglany zamek, busiki pognały do Gdańska,  gdzie w niedzielne popołudnie czekała już prasa, media regionalne i krajowe oraz miejsce  postoju z widokiem na żurawia, Motławę i inne znane gdańskie atrakcje turystyczne.  Ponownie celem rozmów było referendum ogłoszone na początek września oraz w dalszej  perspektywie wybory parlamentarne. W poniedziałek rano ekipa SLD, z Leszkiem Millerem i Joanną Senyszyn, stawiła się na  gdyńskim Skwerze Kościuszki. Konferencja prasowa na tle polskich żaglowców i okrętów  Marynarki Wojennej płynnie przeszła w spacer i rozmowy z turystami zwiedzającymi  okolicę.  W drugiej połowie dnia busy dotarły do Władysławowa, gdzie na turystycznym Hallerowie  posłowie Joński, Elsner i Ostrowski spotkali wielu wypoczywających tu mieszkańców swoich  okręgów wyborczych. Spacer po Alei Gwiazd Sportu był okazją do rozmów o polityce i bolączkach Polaków.  W kolejnych dniach szukajcie naszych charakterystycznych busów w Ustce, Łebie, Słupsku i Rowach.Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.