Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rada Wojewódzka Pomorskiego SLD przyjęła uchwały w sprawie list wyborczych do Sejmu i Senatu

dodano 2015-07-17 09:37 w kategorii: Wojewódzkie

W poniedziałek 13 lipca pod przewodnictwem Jerzego Śniega zebrał się Zarząd oraz Rada Wojewódzka Pomorskiego SLD wraz z przewodniczącymi powiatowymi. Obrady poświęcone były przygotowaniom do wyborów parlamentarnych. Rada powołała sztab wyborczy i przyjęła listy z rekomendacjami kandydatów do Sejmu i Senatu. W obradach wziął udział także Przewodniczący SLD Leszek Miller oraz wiceszefowa partii Joanna Senyszyn. Leszek Miller przedstawił zebranym informacje o bieżących wydarzeniach politycznych oraz o stanie rozmów koalicyjnych a zebrani w ożywionej dyskusji zaprezentowali argumenty przemawiające za ale i przeciw udziałowi w wyborach pod innym szyldem niż SLD. Większość działaczy pomorskiego SLD preferuje samodzielny start z list SLD. Leszek Miller i Joanna Senyszyn wsłuchiwali się w głosy z sali. Zebranych bardzo zainteresował zaprezentowany przez posła Millera projekt premii obywatelskiej wypłacanej obywatelom z części wzrostu produktu krajowego brutto. Dyskutując, wstępnie, o kształcie list podkreślano, że poza liderami, którymi mają być w okręgu 25 Joanna Senyszyn a 26 Leszek Miller, muszą objąć one lokalnych liderów, samorządowców, osoby rozpoznawalne także spoza SLD. Z tego też powodu w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kilkunastu organizacji społecznych współpracujących politycznie z SLD jak OPZZ, ZNP czy Ruch Ludzi Pracy. Rada Wojewódzka SLD powołała sztab wyborczy na czele którego ma stanąć Franciszek Potulski z Mariuszem Falkowskim jako sekretarzem. Kwestie kandydatur na listach wyborczych oraz sztabu stały się przedmiotem podjętych uchwał, w których podkreślono także potrzebę, w miarę możliwości, zastosowania tzw. „suwaka” podczas ostatecznego ich kształtowania co podkreślała szefowa pomorskiej Platformy Kobiet Ula Pronobis oraz młodsi uczestnicy Jarek Szczukowski i Tomek Bojar-Fijałkowski.Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.