Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

UCHWAŁA RADY POWIATOWEJ SOJUSZU LEWICY DEMOKRATYCZNEJ W KWIDZYNIE Z DNIA 21 MAJA 2015 ROKU

dodano 2015-05-22 14:09 w kategorii: Powiatowe

        Rada Powiatowa SLD w Kwidzynie, obradująca w dniu 21 maja 2015 roku z udziałem przewodniczących kół i członków Komisji Rewizyjnej dokonała analizy przebiegu i oceny wyników I tury wyborów prezydenckich oraz sytuacji przed II turą.. Wysłuchała sprawozdania przewodniczącego Jerzego Śniega z jego udziału w posiedzeniach władz wojewódzkich i krajowych partii oraz toczących się na tych szczeblach dyskusji i dokonywanych ocen sytuacji polskiej lewicy. Podjęto również przygotowania do planowanych na październik br. wyborów parlamentarnych. W dyskusji głos zabierali: Tomasz Madej, Roman Falba, Jerzy Wierzbicki, Włodzimierz Dawidowski, Antoni Wejnert, Antoni Barganowski i Ryszard Jaranowski. Nie zabrakło głosów krytycznych i pełnych troski o przyszłość polskiej lewicy.  Podkreślano potrzebę natychmiastowego zaprzestania jałowych sporów i rozgrywek personalnych na szczeblu krajowym. Akcentowano , będącą potrzebą chwili konieczność zwarcia szeregów,, połączenia wszystkich sił i i pełnej mobilizacji członków i sympatyków SLD w celu niedopuszczenia do zdominowania polskiej sceny politycznej przez dwie formacje prawicowe – centrową PO i populistyczno – zaściankowy PiS. Podkreślano potrzebę jedności i włączenia się wszystkich do walki o dotarcie z naszym programem do jak najszerszego kręgu wyborców i pozyskania ich poparcia w nadchodzących wyborach, przed którymi ostra kampania polityczna zacznie się już w czerwcu. Na wniosek Jerzego Śniega zebrani jednogłośnie przyjęli projekt uchwały apelującej o jedność i wspólne zdecydowane działanie wszystkich partii, organizacji i stowarzyszeń lewicowych, gdyż tylko taka aktywna postawa pozwoli przełamać dotychczasową niekorzystną passę i uzyskać dobry wynik wyborczy.

 

 

UCHWAŁA RADY POWIATOWEJ

SOJUSZU LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
W KWIDZYNIE Z DNIA 21 MAJA 2015 ROKU

 

 

My, członkowie Rady Powiatowej SLD w Kwidzynie zwracamy się do wszystkich członków i sympatyków naszej partii, do wszystkich organizacji i stowarzyszeń lewicowych o zaprzestanie działań prowadzących do rozbicia jedności, powstania chaosu i dezorganizacji w naszych szeregach. Uważamy, że wszelkie publiczne wystąpienia i działania rozbijające jedność naszej partii są bardzo niebezpieczne, osłabiają możliwości naszego dotarcia do różnych grup społecznych i skuteczność pozyskania ich poparcia dla naszego programu oraz naszych kandydatów w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu RP. Apelujemy do wszystkich wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych organizacji i kół SLD, do wszystkich naszych sympatyków o zachowanie jedności, spokoju, o mobilizację i aktywność.

Uczyńmy wszystko aby przywrócić poparcie społeczne dla naszej partii, gdyż będzie to korzystne dla Polski i wszystkich jej obywateli.

 

 

Rada Powiatowa SLD w KwidzynieKomentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.